Legjenda Krasniqi: Pashë një dyluftim si rrallë herë, Uldedaj do të arrijë titullin e madh

Ringu vazhdon t’i dhurojë emocione edhe një legjende si Luan Krasniqi, i cili ishte dje një prej mbështetësve me të mëdhenj të Jurgen Uldedajt në duelin për titullin botëror.
Ish-kampioni i Evropës dhe ish-mbajtësi i brezit WBO Continental vlerëson yllin e ri shqiptar, beson se të tjerë boksierë do të arrijnë të ndjekin gjurmët e tij, ndërsa përshëndet edhe formimin e ushtrisë së Kosovës.
Boksieri 47-vjeçari u shfaq mjaft emocional pranë ringut, duke i dhënë Jurgen Uldedaj-t vazhdimisht këshilla, ndërsa nuk i kurseu elozhet pas suksesit të djaloshit nga Lezha.
“Ka kohë që nuk kisha parë një dyluftim kaq të pastër. Ka një vlerë sportive të madhe ky boks. Jurgeni do të arrijë të bëhet kampioni i vërtetë i botës dhe kjo ishte një parapërgatitje”, u shpreh Krasniqi për A2.