Lleshaj rikthen të liruarit e Saimir Tahirit

Ashtu si dhe më parë, emërimet dhe lirimet në polici, janë të lidhura ngushtë me emrat e ministrave të brendshëm. Por ndryshe nga dy paraardhësit e tij, Sandër Lleshaj po rikthen në polici emra të cilët më parë ishin liruar nga radhët e uniformave blu.