Marrëdhëniet Turqi-Greqi, Erdogan mesazh për Mitsotakis: Nëse do dialog, mos provoko!

Ashpërsohen përsëri tonet mes Ankarasë dhe Athinës dhe këtë herë, kritikat hapur dhe me tone jo të qeta, i ka bërë drejtpërdrejt presidenti Erdogan.