Mashtroi duke marrë 800 mijë lekë, arrest me burg për sanitaren e spitalit

A2 ka siguruar disa prej komunikimeve mes Tire Alldervishi dhe të bijës së një gruaje të shtruar te spitali “Shefqet Ndroqi” me Covid-19, që më pas fatkeqësisht humbi jetën. Sanitarja Alldervishi është lënë në burg me akuzën e “mashtrimit më shumë se një herë”.