Mbron Dakon në Durrës, Rama: Mundi Saliun, u dashka të blejë vota kundër Lulit!

Pavarësisht akuzave dhe përgjimeve ku rezulton në kontakt me persona me rekorde kriminale, kryebashkiaku në ikje, Vangjush Dako, e pa të arsyeshme të fliste. “Sot Qarku i Durrësit është kthyer nga një bastion i Partisë Demokratike në një bastion i Partisë Socialiste, dhe këtë ata nuk e përtypin dot, dhe hedhin baltë”, tha Dako. Nuk ia kurseu mbrojtjen as Edi Rama, sipas të cilit Durrësi do ta kujtoj me respekt Vangjush Dakon. “Njeriu dhe partia këtu në Durrës që mundi Saliun kur ata ishin në pushtet, u dashka të blejë vota për të mundur Lulin me Gridën dhe Salianjin”, ironizoi kryeministri.

 • LAJMI I FUNDIT | Rama: 30 Qershorin e fituan qytetarët edhe për ne
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Gjithçka vjen pas 30 qershorit duhet ta fitojmë ne për qytetarët
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria u kërcënua, u godit, u lëkund, por nuk u rrëzua falë SHBA e BE
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria sot është çliruar nga makthi i gjysmës së parë të vitit
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria nuk do të shohë më djegie mandatesh
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria nuk do të shohë më parti molotovësh
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Ata që ndërmorën këtë aventurë, e pësuan edhe për të tjerët që vijnë pas
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Qëndruam në anën e duhur të historisë
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Zgjedhjet tona të brendshme nuk mund t’i ngjajnë zgjedhjeve të mëparshme
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: S’mund të ketë deputetë që shkojnë te njerëzit javën e fundit të fushatës
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Kush s’i përgjigjet ritmit të 30 qershorit, del nga projekti i vitit 2021