Me para dhe armë pranë selisë së PS, Gjykata jep “arrest me burg” për Vladimir Gjutën – A2

Me para dhe armë pranë selisë së PS, Gjykata jep “arrest me burg” për Vladimir Gjutën

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për Vladimir Gjutën. Ai u prangos të hënën pak metër larg selisë së Partisë Socialiste, teksa mbante me vete një pistoletë pa leje, një dorëze grushti dhe 121 mijë euro të thata. Në momentin e arrestimit, në seli ndodhej edhe kryeministri Edi Rama.