Merkel dhe Pompeo reagojnë pas kritikave të Macron ndaj NATO – A2

Merkel dhe Pompeo reagojnë pas kritikave të Macron ndaj NATO

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka përshkruar kritikën e Emmenuel Macron-it ndaj NATO-s si drastike, pak orë pasi Presidenti francez tha se aleanca e Atlantikut verior ishte në prag të vdekjes për shkak të mungesës së koordinimit dhe paprashikueshmërisë së Shtëpisë së Bardhë.