Merr jetë “Arena Kombëtare”, sulmuesja tregon si është të shënosh golin e parë aty – A2

Merr jetë “Arena Kombëtare”, sulmuesja tregon si është të shënosh golin e parë aty

Emocione dhe ndjesi njësoj si në shumë stadiume moderne të Europës. Këtë ndjesi përjetoi publiku shqiptar që u ul për herë të parë në shkallët e “Arenës Kombëtare”.

Fusha e blertë u përurua me futbollin e femrave, ndeshjen Vllaznia-Apolonia që u fitua nga vajzat shkodrane 2-0, me golin e parë të shënuar nga sulmuesja Esi Lufo. “Për ne është një vlerësim shumë i madh, është ndoshta goli më i rëndësishëm që mund të kem bërë deri tani”, tha ajo.