Mes dhimbjes dhe shpresës, De Biasi, Hasi e Skela në Bubq dhe Thumanë

Gianni De Biasi do të udhëheqë në stol veteranët e Italisë kampione të botës. Trajneri i suksesit historik i Kombëtares, vlerëson iniciativën e ndeshjes së yjeve, për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti, ashtu sikundër edhe dy ish-kapitenët kuqezi, Besnik Hasi dhe Ervin Skela.