Meta takon opozitën jashtëparlamentare. Burimet: Diskutohet dhe shpërndarja e Parlamentit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e nisi mëngjesin e së martës me një takim me krerët e opozitës së bashkuar, të cilët i kishte ftuar në Presidencë disa ditë më parë, pas zhvillimeve të fundit me dekretimet në Gjykatën Kushtetuese.