Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 9 raste të reja me koronavirus në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit, nga 245 testime.

5 raste janë shënuar në Tiranë dhe 4 në Krujë. Shkon në 782 numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri.