Navalni i helmuar me Novichok, Merkel i kërkon Rusisë shpjegime të menjëhershme

Helmimi me agjentin nervor kimik Novichok rikthehet sërish në vëmendjen ndërkombëtare. Sërish nën akuzë është Rusia dhe një kundërshtar i Kremlinit që po lufton për jetën. Bëhet fjalë për liderin e opozitës, Alexei Navalny, i cili u sëmur rëndë gjatë një fluturimi nga Siberia për në Moskë muajin e kaluar.