Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 9%
  • E vështirë 64%
  • E pamundur 27%

Ndryshon qeveria, Rama shkarkon Ahmetajn, e zëvendëson me Ballukun

Nga A2 CNN
25 Korrik 2022, 11:36 | Aktualitet

Arben Ahmetaj nuk e mbylli dot vitin në postin e zëvendëskryeministrit. Edi Rama e shkarkoi nga detyra duke e zëvendësuar me Belinda Ballukun e cila do të mbaje edhe funksionin e ministre se Infrastrukturës dhe Energjisë. Ndryshimet në qeveri prekën edhe procesin e integrimit, ku Zef Mazi shkarkohet si kryenegociator, duke u zëvendësuar me Majlinda Dhukën.

A2 CNN Livestream

Dita jonë