Në festën ku jehojnë vargjet e Migjenit dhe Dritëro Agollit

Me poezi, muzikë dhe diskurse për letërsinë, kështu është festuar ditëlindja e dy prej poetëve më të rëndësishëm të letrave shqipe.

Pedagogë e studiues të veprës së tyre u bënë bashkë mbrëmjen e 13 tetorit në Muzeun Historik Kombëtar për të rrëfyer magjinë e vargjeve të këtyre dy poetëve.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit, 480 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 288 raste në 24 orët e fundit, 19445 në total
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 51 të shëruar në 24 orët e fundit, 10705 në total