“Negociatat”, Cakaj: S’ka sinjal për shtyrje vendimi – A2

“Negociatat”, Cakaj: S’ka sinjal për shtyrje vendimi

Ministri i ngarkuar për Punët e Jashtme dhe Evropën beson se do të hapen negociatat e anëtarësimit me BE.
Optimizmin e tij Cakaj e shprehu gjatë një konference për median me shefin e diplomacisë ceke. Ndërkohë në lidhje me çfarë po ndodh me negociatat për një marrëveshje të kufijve detare me Greqinë, Cakaj pohoi se ato janë “të ngrira”.