Negociatat për koalicion, replika në distancë mes Vetëvendosjes dhe LDK-së – A2

Negociatat për koalicion, replika në distancë mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës shkëmbyen replika në distancë pas dekretimit të Albin Kurtit si kryeministër për formimin e qeverisë së re. Kryetari i partisë fituese të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit, iu drejtua LDK-së me një tjetër video-mesazh. Të dekretuarit si kryeministër, iu kundërpërgjigj deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani.