Negociatat, Rama: Asgjë nuk ka ndryshuar, së shpejti takohem me Macron

Mos hapja e negociatave ishte temë diskutimi gjatë mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste gjatë kësaj të hëne. Në një komunikim për mediat, pas mbledhjes, kryeministri Edi Rama u shpreh se asgjë nuk ka ndryshuar në trajektoren strategjike të vendit dhe se në ditët në vijim do të takohet dhe me presidentin francez, Macron, kundërshtari kryesor i hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut