“Nga ofensiva e forcave jo perëndimore në Ballkan, te demokracia në Shqipëri”, delegacioni nga Senati Amerikan takon Bashën

Kreu demokrat, Lulzim Basha, priti në një takim këtë të enjte një delegacion nga Senati Amerikan. Pas takimit, kryetari i Partisë Demokratike u shpreh se dy ishin çështjet e diskutuara, demokracia në vend dhe problemet e rajonit dhe ofensiva e forcave jo perëndimore.