Nis zhbllokimi i pikave kufitare Kosovë-Serbi, KFOR garanton lëvizjen e lirë

Ka nisur prej orës 8 të mëngjesit lirimi i njërës prej korsive të rrugës në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinjë dhe Bërnjak, ndërsa deri në orën 16:00 gjithçka pritet të jetë rikthyer në normalitet.