Nuk ndodhte që nga Lufta Civile, ushtarët e Gardës Kombëtare rehatohen në dyshemetë e Kongresit

Qindra ushtarë të Gardës Kombëtare amerikane janë filmuar duke pushuar, fjetur dhe konsumuar ushqim e pije në dyshemetë e holleve të ndryshme të “Capitol Hill”. Kjo nuk ndodhte që nga Lufta Civile. 15 mijë gardistë janë angazhuar në Uashington për të garantuar sigurinë e Kongresit dhe të ceremonisë së inaugurimit të Biden.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Taulant Balla: BE duhet të ishte treguar më solidarë për vaksinën
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria i vetmi vend në Europë ku opozita dorëzon mandatet
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Të gjitha pushtetet janë grumbulluar në grupe familjare
  • LAJMI I FUNDIT | Krasniqi: Shqipëria nuk ka opozitë në të gjithë kuptimin e fjalës
  • LAJMI I FUNDIT | Lutfi Dervishi: Ne nuk kemi kontrollin dhe balancimin e pushteteve
  • LAJMI I FUNDIT | PS, Balla: Venecia e ka cilësuar si një gabim lënien e mandateve nga PD