Nuk zhbllokohet zgjerimi as në Samitin e Sllovenisë, BE rikonfirmon angazhimin ndaj rajonit

Samiti mes liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor ne Bërdo të Sllovenisë nuk e zhbllokoi procesin e zgjerimit me Bullgarinë, e cila nuk u tërhoq nga vetoja ndaj Maqedonisë së Veriut. Në deklaratën finale u rikonfirmua angazhimi i BE ndaj procesit të zgjerimit, ndërsa kërkohet zbatim reformash nga vendet e rajonit tonë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar