Opozita akuza për pandeminë, Manastirliu fton demokratët të nxisin qytetarët për vaksinim

Opozita vijoi sulmet ndaj qeverisë në parlament edhe për keq menaxhimin e pandemisë. Ndërsa ministrja e shëndetësisë ka kërkuar bashkëpunimin e demokratëve për ecurinë e fushatës së vaksinimit. Nga foltorja e kuvendit Manastirliu ka ftuar opozitën t`u bëjnë thirrje qytetarëve për t`u vaksinuar dhe jo të sulmojë këtë proces.