Opozita në protestë, PS dhe aleatët përgatiten për 30 qershorin

Partia Demokratike po bëhet gati për protestën e 16 marsit me të cilën thotë se do të rrëzojë Edi Ramën. Nga ana tjetër, Partia Socialiste ka mbledhur aleatët, të cilët me anë të një deklarate kanë lajmëruar hartimin e një platforme dhe shprehen për fitore në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.