Pakt për shkrirjen e LSI? Meta: Do të trefishohet dhe kush duron Monikën

I pyetur nëse i frikësohet një pakti mes dy forcave të mëdha politike për shkrirjen e LSI-së apo largimin e Ilir Metës, kreu i shtetit u përgjigj se kjo forcë politike do të trefishohet, pasi është dyfishuar me procesin e pastrimit.