Paniku përfshiu shqiptarët, sizmologët: Nuk ka vend për panik

Pas një tërmeti me magnitudë 4.5 dhe një lajmi të rremë për një tërmet më të fuqishëm mbrëmjen e së dielës, disa qytetet në vend u përfshinë nga paniku.