Paralajmërimi i FBI: Po planifikohen protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në javën e ardhshme

FBI ka paralajmëruar se po planifikohen protesta të armatosura në të 50 shtetet e SHBA-së dhe në Uashington në ditët para inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, duke ngjallur frikën për më shumë gjakderdhje, pas rrethimit vdekjeprurës të javës së kaluar në Kapitolin e SHBA.