Parashikimi i motit: 7 tetor 2021

Vranësira dhe reshje shiu kryesisht mesatare di të ketë sot në të gjithë vendin; më intensive reshjet do të jenë në lindje dhe jug ku në skajin fundor, priten gjatë gjithë së enjtes mbi 100 mm shi.