Parashikimi i motit: 8 tetor 2021

Moti mbetet i paqëndrueshëm gjatë gjithë ditës ku vranësirat me rrebeshe afatshkurtra pasohen nga intervale me kthjellime.
Reshje më të shpeshta do të ketë në jug dhe qendër ndërsa kthjellime më të dukshme do të ketë në veri dhe qendër gjatë pjesës së dytë të ditës.