Parashikimi i motit, reshje në veri dhe vranësira në pjesën tjetër të vendit

Nesër priten reshje në zonat veriore dhe ato lindore, ku në zona të veçanta do të ketë edhe reshje dëbore. Pjesa më e madhe e territorit mbetet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime afatshkurtra. Pritet rënie temperaturash në veri dhe verilindje. Pjesa tjetër e territorit do të ruajë temperaturën maksimale prej 19 gradë Celcius.

Nga Tanja Porja, meteorologe e A2.