Partia Demokratike përjashton përgjithmonë Sali Berishën

Publikuar më: 11/1/2022, ora 09:24

Partia Demokratike përjashton përgjithmonë Sali Berishën

Publikuar më: 11/1/2022, ora 09:24

Partia Demokratike ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë Sali Berishën dhe mbështetësit kryesorë të tij pas incidenteve të dhunshme në protestën e 8 janarit. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së PD që filloi të hënën në orën 19:00 dhe që ka zgjatur deri në orën 03:00 të mëngjesit. Gjithashtu Kryesia ka vendosur përjashtim edhe për anëtarët e Komisionit të Rithemelimit, Arben Ristani, Bujar Nishani, Flamur Noka, Albana Vokshi, Edmond Spaho, Klevis Balliu, Keltis Kruja. Ndërkohë nga Partia Demokratike janë pezulluar: Agron Shehaj, Aldo Bumçi, Belind Këlliçi, Blendi Himci, Çlirim Gjata, Edit Harxhi, Edi Paloka, Enno Bozdo, Ervin Minarolli, Gent Deromemaj, Genc Pollo, Genti Strazimiri, Grigels Muçollari, Ivi Kaso, Ledina Mandia, Luan Baçi, Lorenc Luka, Mimoza Hajdarmataj, Oerd Bylykbashi, Tritan Shehu.

Partia Demokratike përjashton përgjithmonë Sali Berishën

Publikuar më: 11/1/2022, ora 09:24

Partia Demokratike ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë Sali Berishën dhe mbështetësit kryesorë të tij pas incidenteve të dhunshme në protestën e 8 janarit. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së PD që filloi të hënën në orën 19:00 dhe që ka zgjatur deri në orën 03:00 të mëngjesit. Gjithashtu Kryesia ka vendosur përjashtim edhe për anëtarët e Komisionit të Rithemelimit, Arben Ristani, Bujar Nishani, Flamur Noka, Albana Vokshi, Edmond Spaho, Klevis Balliu, Keltis Kruja. Ndërkohë nga Partia Demokratike janë pezulluar: Agron Shehaj, Aldo Bumçi, Belind Këlliçi, Blendi Himci, Çlirim Gjata, Edit Harxhi, Edi Paloka, Enno Bozdo, Ervin Minarolli, Gent Deromemaj, Genc Pollo, Genti Strazimiri, Grigels Muçollari, Ivi Kaso, Ledina Mandia, Luan Baçi, Lorenc Luka, Mimoza Hajdarmataj, Oerd Bylykbashi, Tritan Shehu.