PD refuzon ftesën, Bylykbashi: Nuk shkojmë te reforma zgjedhore

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, foli në Ditarin e orës 13:00 në A2 për situatën aktuale politike në vend

Sa i përket negociatave, ai e quajti opozitën aktuale si lokomotivë drejt këtij procesi. Bylykbashi foli edhe për reformën në drejtës, si dhe për atë zgjedhore.