Përjashtimi i Berishës nga grupi, Rama: E shkuara nuk është halli im, dora e shtrirë ndaj PD

Edi Rama nuk pranoi të komentonte vendimin e Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD. Në një prononcim jashtë Kuvendit, kreu i qeverisë u tregua indiferent ndaj zhvillimeve në PD, ndërsa i riftoi këta të fundit për bashkëpunim.

  • LAJMI I FUNDIT | Apeli lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Adriatik Llallën
  • LAJMI I FUNDIT | Ish-kryeprokurori është shpallur fajtor për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë