Përjashtimi i Berishës nga grupi, Rama: E shkuara nuk është halli im, dora e shtrirë ndaj PD

Pas daljes nga Kuvendi, në seancën e parë të kësaj legjislature, kryeministri Edi Rama u prit nga gazetarët, të cilët kërkuan t’i merrnin një koment në lidhje me përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së. Kreu i Partisë Socialiste u shpreh se mazhoranca sheh vetëm nga e ardhmja dhe nuk e kthen kokën pas.