Përleshje, molotov, fishekzjarrë dhe gaz lotsjellës, protesta e 11 majit

Lulzim Basha e kishte paralajmëruar që protesta e të shtunës do të ishte më e fortë se të tjerat, dhe në fakt kështu rezultoi. Për mbi 6 orë, protestuesit qëndruan fillimisht te Kryeministria, për t’u spostuar më pas te Parlamenti dhe te Drejtoria e Policisë.

Ndiqni momentet më kulmore.

Shkarkoni aplikacionin e A2