Përmbytjet në Libi, mbi 11 mijë të vdekur dhe mbi 10 mijë të tjerë të humbur

Nga A2 CNN
17 Shtator 2023, 17:21 | Aktualitet

Situata ne Derna ne Libi eshte apokaliptike. Pjesa me e madhe e qytetit eshte shkaterruar ndersa sipas Gjysmëhënës së Kuqe Libiane, deri të enjten u regjistruan 11,300 të vdekur nga përmbytjet , ndërsa 10,100 persona të tjerë u raportuan të zhdukur.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni