Përplasja Berisha-Basha, analistët: Demokratët po shfrytëzojnë Foltoren për të larguar kryetarin

Vullnetin e shprehur nga Sali Berisha për të rimarrë drejtimin e Partisë Demokratike, analistët Ermal Hasimja dhe Ben Andoni e shohin si një formë presioni ndaj lidershipit aktual të partisë dhe si përpjekje për të larguar vëmendjen nga shpallja e tij “non grata” nga SHBA.