Plani i Rejas kundër Francës, ekip mbrojtës dhe risi në mesfushë

Për të frenuar Antoine Grizmann me shokë, trajneri Reja pritet të hedhë në fushë një skuadër defensive, me rreshtimin 4-1-4-1. Përpara portierit Strakosha pritet të rreshtohen Hysaj, Ismajili, Mavraj dhe Veseli, të cilët në mbështetje do të kenë edhe Ramadanin. Sipas provave të kuqezinjve, në mesfushë pritet të ketë disa ndryshime. Bare mendohet të aktivizohet titullar, ashtu sikurse edhe prurja më e re, Klaus Gjasula.