Policia arreston dy ndërtuesit, por nuk parandaloi ngjarjen

Albert Allmuça dhe Sino Llanaj dy ndërtuesit që u përplasën me armë zjarri paraditen e së mërkurës në një pallat në ndërtim në zonën e ish-Parkut, u arrestuan nga Policia e Tiranës. Sipas hetuesve, ngjarja është zbardhur, ndërsa veç dy biznesmenëve të arrestuar në pranga kane rënë dhe tre bashkëpunëtorë të tyre.