“Politika këtë javë”/ Beteja Rama-Meta dhe zgjedhjet brenda PD-së

Producentja ekzekutive e A2, Merita Haklaj, ishte e ftuar në “Dita jonë” për zhvillimet politike në Shqipëri. Çfarë pritet nga kjo javë në politikën shqiptare? Me Merita Haklajn u diskutua për zgjedhjet e brendshme në Partinë Demokratike, zhvillimet në Partinë Socialiste, si dhe pse Edi Rama dhe Ilir Meta janë në betejë verbale të vazhdueshme me njëri-tjetrin.