Politika nderon e ndarë dëshmorët, Meta: Reflektim përmes dialogut politik

Edhe këtë 5 Maj, politika përkujton e ndarë Dëshmorët e Atdheut. Në ceremonialin zyrtar ishin fillimisht Presidenti Meta, Kryeministri Rama, kryebashkiaku Veliaj e përfaqësues të mazhorancës ata të cilët zhvilluan homazhet në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit.

Që rreth orës 10:00 të ditës së sotme zyrtarë të shtetit dhe politikës, veteranë dhe të afërm të të rënëve në Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare vendosën kurora me lule përpara memorialit “Nënë Shqipëri”, në nderim të të rënëve në luftën anti-fashiste.

Shkarkoni aplikacionin e A2