Porta e boshatisur, topin e ndalon balta – A2

Porta e boshatisur, topin e ndalon balta

Kushtet e tmerrshme të fushës së Kastriotit në ndeshjen kundër Partizanit kanë sjellë edhe një episod sa qesharak, aq edhe dramatik. Sulmuesi i Të Kuqve Mensah pasi kishte kaluar topin edhe mbi portierin e krutanëve po gëzohej para kohe për topin që dukej se do të përfundonte i qetë në rrjetë. Por për shkak të baltës, topi u ndal para vijës fatale dhe një prej mbrojtësve arriti ta largojë.