Premtimi i Bashës për heqje të gjobave, Nesturi: Do shkaktojë furtunë në institucionet fiskale dhe do t’i zhbëjë

“Heqja e gjobave do të thotë furtunë e madhe në institucionet fiskale dhe zhbërje të tyre”. Kështu e sheh analisti Platon Nesturi premtimin e kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me heqjen e gjobave. Sipas kjo nuk bëhet me qëllim luftimin e korrupsionit, por është për qëllim elektoral për të fituar vota.