Presidenti e “zhdekretoi” datën e zgjedhjeve, nuk e “çdekretoi”

Nga A2 CNN
12 Qershor 2019, 13:05 | Aktualitet

A e “çdekretoi”, “shdekretoi”, apo “zhdekretoi” Presidenti datën e zgjedhjeve? Fjalën e ditës na e thotë se si duhet shkruar dhe shqiptuar, Profesor Edmond Tupja, si çdo të mërkurë, i ftuar në “Dita Jonë”. Sigurisht, na thotë edhe pesë fjalët shqipe që duhen shpëtuar këtë javë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni