Presidentja e zgjedhur e KE, Leyen: Mbështes çeljen e negociatave me Shqipërinë – A2

Presidentja e zgjedhur e KE, Leyen: Mbështes çeljen e negociatave me Shqipërinë

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen foli me tone shumë pozitive për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Duke folur për median gjermane, “Der Spiegel”, ajo thekson se mbështet plotësisht perspektivën e integrimit për Tiranën dhe Shkupin.