Prokuroria thërret për të dëshmuar Maznikun dhe Peleshin

Këtë të hënë, në Prokurorinë e Tiranës janë thërritur për të dëshmuar nënkryetari i Bashkisë, Arbian Mazniku dhe ish-ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi. Dy zyrtarët janë para prokurorëve pas verifikimit të nisur nga organi i akuzës për shpërdorim detyre. Gazetarja e A2, Anduena Llabani, raporton nga Prokuroria e Tiranës.