Protesta e 6 e opozitës, nga çelja e iftarit te mesazhi i Bashës

Në protestën e saj të gjashtë kombëtare, opozita i la bombat molotov dhe solli në bulevard lutjet. Jo për Edi Ramën, por për Perëndinë, përballë të cilit Lulzim Basha ndërpreu mesazhin e tij, në respekt të besimtarëve myslimanë duke çelur me ta iftarin.

  • LAJMI I FUNDIT | Jep dorëheqjen kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
  • LAJMI I FUNDIT | Mediat kosovare: Dorëheqja e kryeministrit Haradinaj, e parevokueshme
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj njoftoi dorëheqjen pas mbledhjes së qeverisë