Protesta kundër Trump, Presidenti viziton qytetet e prekura nga sulmet – A2

Protesta kundër Trump, Presidenti viziton qytetet e prekura nga sulmet

Presidenti amerikan, Donald Trump vizitoi dy qytetet e prekura nga sulmet me armë zjarri në fundjavë, mes protestave dhe përplasjeve me politikanët lokalë. Kreu i Shtëpisë së Bardhë bëri thirrje për unitet kur vizitoi grupet e ndërhyrjes së shpejtë dhe të mbijetuarit e masakrave në Dayton të Ohio dhe El Paso të Texas. Sipas tij, vizita kishte shkuar në mënyrën më të mirë të mundshme.