Pse e do PS “provën” e tretë?, Pëllumbi: Kemi reforma për të përfunduar, Krasniqi: Qeveria shet propagandë, nuk punon

Në emisionin e së enjtes në “Absolut 4” është diskutuar ambicia që ka shpallur kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste për të fituar një mandat të tretë në zgjedhjet e 25 prillit, duke e bërë atë për herë të parë të vetmen forcë që nga nisja e demokracisë që drejton vendin për 12 vite me radhë.