Qeveria e re VV-LDK, kryeministri del nga partia fituese – A2

Qeveria e re VV-LDK, kryeministri del nga partia fituese

Qeveria e re e Kosovës do të formohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje. Albin Kurti, Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani arritën të dakordësoheshin që në takimin e parë të negociatave.