Rama: Besoj që Varhelyi ndihet mirë që maskat e Brukselit i hoqi në Tiranë. Komisionieri: Ky mund të jetë viti i Ballkanit Perëndimor

Konferenca e përbashkët për mediat e Kryeministrit Edi Rama dhe Komisionerit Europian për Zgjerimin, Oliver Varheyli.